Olej řepkový máslový FITOL 0,5l Zobrazit větší

Olej řepkový máslový FITOL 0,5l

6955

kvalitní řepkový olej ze Švédska s přírodní máslovou příchutí

Více informací

250 Kč

s DPH 15 %

500 Kč za 1l

Parametry

ObalSklo

Více informací

Řepkový olej s jemnou máslovou příchutí. První jedlý olej na světě s pečetí kvality ECARF, která je udělována výrobkům obzvláště vhodným pro alergiky. Pro svoji vysokou snášenlivost, jedinečné složení a vynikající užitné vlastnosti je doporučován lékaři i odbornými poradci na výživu a je také mimořádně vhodný pro děti.

Vhodný pro teplou i studenou kuchyni

  • Jedinečný na pečení, dušení, grilování, dresinky i marinády
  • Bez cholesterolu, lepku a konzervačních látek
  • Vyroben z přírodní a geneticky neupravené suroviny
  • Obsahuje mimořádně vyvážený poměr mastných kyselin
  • Bohatý na hodnotné kyseliny Omega-3
  • Obzvlášť vhodný pro děti a alergiky

Řepkový olejvykazuje z lékařského hlediska obzvláště hodnotné složení: má vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny olejové, a polynenasycených mastných kyselin, a to především nejdůležitější kyseliny linolenové, která patří mezi mastné kyseliny typu Omega-3. Podíl těchto tělu prospěšných složek je ve skutečnostiněkolikrát vyšší než u olivového oleje, který lékaři a vědci poléta vychvalovali pro obzvláště zdravé složení. Ve srovnání s ním řepkový olej obsahuje méně nasycených mastnýchkyselin a současně mnohem vyšší podíl zdravých Omega-3mastných kyselin.

Řepkový olej si udržuje svoji neutrální chuť i během přípravy jídel a je dokonce i podstatně více tepelně odolný. Ve srovnání s olivovým olejem obsahuje řepkový olej pouze poloviční množství nasycených mastných kyselin a poměr zdravých Omega-3 mastných kyselin je znatelně vyšší.

Řepkový olej FitOl - tekuté zlato severu

Historie řepkového oleje je dlouhá a zajímavá. Význam jasně žlutě kvetoucí řepky olejky byl znovu a znovu objevován. První zaznamenaná sklizeň řepky se datuje do dob římského císařství.

Hippokrates nazýval řepkový olej „tekutým zlatem“. Jeho hodnota pro zdravé tělo byla zmiňována již v římských kuchařských knihách o více než 2000 let dříve. Kvalitní řepkový olej může pozvednout chuť mnoha jídela v kuchyni najde výborné uplatnění pro neobvykle vysoký tzv. bod rozkladu (cca 220 – 240 °C), což je teplota, při které zahřívaný olej začíná vydávat kouř. U surových olejů (např. olivový olej) je bod rozkladu znatelně nižší. Obecně vzato, jedlé oleje by nikdy neměly být zahřívány nad svůj bod rozkladu. Nejnovější vyšlechtěné odrůdy řepky se označují jakodvounulové (typ 00). Dvounulový řepkový olej vykazuje mimořádně dobrý vliv na naše zdraví, má také ideální chemické složení a je velmi vhodný pro každodenní použití v kuchyni. Dnes je kvalitní řepkový olej, vzhledem k svému příznivému působení na zdraví, doporučován k pravidelné konzumaci předními světovými vědeckými organizacemi.

FitOl - je řepkový olej nejvyšší kvality, vyráběný ve Švédsku. Získává se lisováním nejkvalitnější suroviny bez použití chemických rozpouštědel. Tímto velmi šetrným postupem je na úkor menší výtěžnosti dosahováno vynikající kvality oleje. FitOl má charakteristickou máslovou příchuť, ale především obsahuje látky působící preventivně proti rakovině a srdečním chorobám.

Výživové údaje na 100 g: energie 3700 kJ / 900 kcal, bílkoviny 0 g, sacharidy 0 g, z toho cukry 0 g, tuky 100g, z toho MMK 61 g,    PMK 32g, NMK 7 g, vláknina 0 g, sodík 0 g, cholesterol 0 mg.

Skladujte při teplotě do 25°C.

Kontakt

Prodejna:

Dačického 16
Brno - Husovice
Mapa zde >>

Otvírací doba:
Po - Pá 8:30 - 17:30

Tel.: 776 176 457

Výrobci

Nasledujte nás na Facebooku